Máslové sušenky s borůvkami a bílou čokoládou

Pro název mé stránky „Coudy´s Cookies“ je příhodný jako první recept, recept na sušenky. Tyto sušenky jsem pekla na poslední chvíli a inspirovala jsem se receptem z blogu S vášní pro jídlo, kde jsou sušenky uvedeny jako lendulové. Využila jsem základní složení, zbytek si upravila dle svých potřeb. Sušenky měly velký úspěch, opravdu mají jemnou máslovou chuť. Navíc určitě doporučuji kombinaci borůvek a bílé čokolády. Pro podzimní variantu sušenek najdete tip níže :).

 aa

 Ingredience:

  • 110g másla

  • 1 vejce

  • 80g cukru

  • 200g hladké mouky

  • špetku soli

  • 1/2 lžičky prášku do pečiva (s vinným kamenem – bezfosfátový)

  • mističku čerstvých borůvek ( případně mražených – rozmražených- osušenýných)

  • tabulku bílé čokolády

Postup:

Troubu jsem předehřála na 180°C. Připravila si plech a vyložila pečícím papírem. Všechny ingredience jsem smíchala dohromady, do másla zapracovala cukr, přidala vejce, mouku, sůl, kypřící prášek a vypracovala těsto. Těsto je narozdíl od toho na cookies pevnější a tvárnější. Dle původního receptu můžete vytvořit váleček a z něj ukrajovat kolečka. Konzistence těsta však dovoluje těsto i vyválet na pomoučeném povrchu a vykrajovat z něj Vámi zvolené tvary. Já tvořila duchy a jelikož se těsto v troubě téměř neroztéka, jejich tvar i obličejíčky vydržely:).

Borůvky je možné dát na sušenky již před samotným pečením. Na sušence pak pěkně drží, ale nemají čerstvý vzhled. Druhá možnost je dát ovoce na sušenky zhruba v půlce pečení, aby k sušence přilnuly, ale úplně se nezpekly. Záleží na osobním vkusu.

Sušenky pokládáme na připravený plech a pečeme asi 15 minut, dokud nemají požadovanou zlatavou barvu. Není třeba, aby vytažené sušenky byly příliš tmavé a tvrdé, po zchladnutí ještě ztvrdnou.

 Nakonec na horké sušenky pokládám kousky bíle čokolády. Pokud byste čokoládu dávali na sušenkách péct, doslova by se upekla. Zvlášťe bílá čokoláda v troubě značně zhnědně, což kazí výsledný efekt.

 TIP: Sušenky je možné dávat do trouby i s čokoládou v případě receptu s  kratší dobou pečení (cca 8 min).

TIP: Jelikož máme podzim a borůvky nejsou zrovna sezónní ovoce tohoto období, doporučuji je nahradit např. nakrájeným jablíčkem či hruškou na malé kousky.

TIP: Část cukru můžete nahradit vanilkovým cukrem (nejlépe ten doma vytvořený nebo bio).


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *