START IT! Aneb food konference a setkání s blogery

Po nástupu do nové práce mám na blog méně a méně času:(. Jediné volnější chvíle jsou víkendy, tak se je snažím maximálně využívat. V sobotu jsem proto navštívila další ze série konferencí organizovanou Chefparade a Chefstarterem. Tentokrát se konala v Makro Akademii v Praze a byla zaměřená na rozjezd vlastního food podnikání. A jaké to bylo?:)

bloger

Na konferenci jsme vyrazily s mojí kolegyní a kamarádkou Kačkou, která má blog Kate´s cuisine. Vstávačka v  5 ráno a jelo se:). S mírným zpožděním jsme po desáté hodině úspěšně dorazily do Makro Akademie a přidaly se k již započatému workshopu dekorstylingu pro blogery s Tomášem Babincem. Něco málo k teorii a šlo se dekorovat a fotit. Když se potká 15 foodblogerů, je těžké se shodnout 😀 Nakonec každý přidal „něco ze sebe“ a myslím, že se výsledek se povedl.

salat.2refgrg

Dalším blokem byla přednáška „jak na video“, neodnesla jsem si z ní vlastně žádné pocity. Akorát to, ať video netočíme. I blogerky, které už videa točí, byly trošku zklamané. Ale nevadí, jelo se dál a na řadě byla Eliška Vyhnánková, která nás neuvěřitelně nakopla svým skvělým a energickým výstupem. Mluvilo se o sociálních sítích a hlavně o našem oblíbeném Facebooku. Co, kdy a jak dělat na FB. Jen škoda, že byl workshop netrval déle.

Blogerský program se přesunul na prohlídku prostor Makra a já s Kačkou na workshop molekulární kuchyně s Janem Matějkou. Připravoval se sorbet z Aperol Spritz, melounový kaviár, rajčatová raviola nebo espuma z červené řepy.  Zajímavé, ale chuťově nic moc. Co mě fakt bavilo byl sorbet, zbytek ke konzumaci příliš nelákal. Možná někdy v budoucnu zkusím vytvořit espumu nebo pěnu. Uvídíme. Každopádně super zážitek vidět, jak se tvoří melounový kaviár nebo právě zmíněná espuma.

kozarepakoza

Program celého dne byl opravdu bohatý. Opět nechyběl ani partner Chefparade Zomato nebo kluci z Konečně Vývar, kteří připravili skvělou marockou polévku z červené čočky. Celý den pro nás navíc bylo připraveno občerstvení – hlavně snídaně byla opravdu snová – luxusní banana bread, blondies, fresh, kakao, kávička – mňam. Odpoledne bylo k dispozici i víno. A to my rády:)

vyvargrdghr

Večerní části programu jsem se již neúčastnila. Udělaly jsme si s holkama blogerkama svou vlastní networking party a prostě si jen povídaly, což bylo to nejlepší zakončení skvělého dne. Navíc jsme si odvezly dárečky od Makro v podobě surovin (tyto dárky miluju, i když jsem tašku málem ani nedonesla domů, kvůli její váze :D).

Díky moc všem za včerejší fajn den. Organizátorům, že pro nás tohle dělají a dávají nám tak možnost se zase posunovat dál (hlavně Janči Duffkové za ochotnou pomoc se vším:) , blogerkám za společnost a fajn chvíle..noo a to hlavní dík Kačce – myslím, že jsme si to užily. Snad bude brzy nějaká podobná akce, protože to je to, co mě fakt baví!:)

bananabreadprosciuttocdsvgsdgdwafewmelounaperolsektvyvar2molekhbtfhraviola2


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *