Michelin Tour: Zum weissen Rauchfangkehrer (Vídeň)

Před rokem touto dobou jsem pracovala pro online gastronomického průvodce. Jednou z  vyjímečností tohoto portálu byli jeho uživatelé a přístup k nim. Ještě než jsem do této firmy vůbec nastoupila, sama jsem jedním z uživatelů byla. Jako uživatele nás spojovala láska k jídlu a chuť předávat dále své zkušenosti s jednotlivými podniky. Psala jsem recenze a čas od času za to byla odměněna nějakým voucherem do restaurace či pozváním na setkání recenzentů. Psaní mě bavilo. Jakmile jsem nastoupila na pozici obchodního zástupce tato aktivita pro mě však skončila. Restaurace byly mými klienty a tak nebylo na místě je jakkoliv hodnotit. V této společnosti již delší dobu nepracuji, ale k recenzím jsem se nevrátila.

Zhruba před měsícem, kdy jsem byla na velmi přínosné a skvělé stáži v restauraci pana Kaliny Kalina cuisine & vins, jsem konečně poznala na vlastní oči a kůži provoz perfektně fungujucí kuchyně a restaurace -kuchyně jež se řadí na seznam podniků v Michelin Guide – tedy michelinském průvodci. Podnik, který se zde objeví, má dobře našlápnuto k tomu získat jednou i michelinskou hvězdu. Začlenění do průvodce je samo o sobě významnou chvíli pro podnik – lidem se takto dává najevo, že je zde udržován určitý standard a zařazení je jakousi zárukou kvality.

Víkend po stáži jsme se s přítelem vydali na výlet do Vídně a musím se přiznat, že jsem neměla tušení, kam se jít najíst. Po skvělé zkušenosti s restaurací pana Kalina jsem chtěla vyzkoušet i zahraniční kuchyni doporučenou michelinským průvodcem. Jakmile jsme byli v procesu hledání podniku, napadlo mě se ke článkům o návštěvách podniků vrátit. Téma bylo jasné: po stopách MICHELIN GUIDE:). V tomto seriálu je tedy první zastávkou VÍDEŇ a restaurace Zum weissen Rauchfangkehrer🙂

Zum weissen Rauchfangkehrer

Pro začátek – zde odkaz na michelinského průvodce. 🙂

rwat

Stojíme v centru Vídně, máme hlad. Nejblíže je restaurace LABSTELLE. Vypadá stylově – moderně, ceny jsou poněkud vyšší než bychom chtěli, ale menu působí velmi dobře. Podnik je ale zcela a úplně prázdný. I když se nerada nechám ovlivňovat, řekli jsme si, že se podíváme ještě dál. Další podnik byl o pár desítek metrů dále. Malebná zahrádka, přijemná atmosféra a bohužel i velmi nepříjemný číšník. V restauraci Weibel´s Wirtshaus jsme byli „obslouženi“ pouze slovy, že u stolu pro čtyři sedět nemůžeme a zabíráme místo. Než jsme se vzpamatovali, tak žádný stůl pro dva už volný nebyl. Z tohoto zážitku jsem byla lehce v šoku. Vzhledem k doporučení průvodce jsem takovou situaci a přístup k zákazníkovi nečekala. Při vstupu do Zum weissen Rauchfangkehrer jsme se setkali s úplně jinou reakcí. Byli jsme přivítání s úsměvem a i při velkém množství rezervací usazeni.

gerhjr

Restaurace „U bílého kominíka“, jak se v překladu jmenuje, má jako jedna z nejstarších vídeňských restaurací dlouhou historii. Interiér je útulný, laděný do tradiční vídeňské hospody/restaurace. Personál je stylově oblečený.

fd

wq

are

Ihned po usazení jsme dostali pražená, solená dýňová semínka a ta byla opravdu návyková:D. K pití jsme si dali skleničku vína a džbán vody. Následoval „amuse bouche“, tedy malý předkrm jako pozornost. Byla jím variace naprosto úžasného domácího chleba s máslem. Dostali jste tedy poměrně obyčejné věci – chléb, máslo, semínka – ale byli jsme víc než spokojeni! S výběrem jídla jsme měli malinko problém. Co vybrat z menu jako to nejlepší. V rámci předkrmu jsme zvolili hovězí tartar s avokádem a žloutkovou espumou. Náš český tatarák mám ráda, ale ještě raději objevuji jeho nové variace. Tento stál necelých 16 euro a byl nejlepší chodem naší večeře. Chutě se doplňovaly a spojení působilo jemně a zajímavě.

get

Vítěžným hlavních chodem nakonec byl vídeňský telecí řízek s bramborovým salátem s majonézou a brusinkovou omáčkou medium hovězí krájený steak se šťouchanými brambory, smaženou cibulkou, fazolovými lusky a cibulovou omáčkou. Obě jídla stála kolem 25 euro – byla dobrá, ale za tuto cenu jsme čekali malinko víc. I když chuťově i kvalitou bylo vše v pořádku, nebylo to nic, na co bychom vzpomínali jako na kulinářský zážitek. Po jídle jsme ještě dostali karamelizovaná dýňová semínka a musím říct, že spolu s předkrmem a amuse bouche byly tím nejlepším z celého večera.

thttzz

csf

Z restaurace jsme však odcházeli spokojení. Chtěli jsme se dobře najíst, což se povedlo a velkým plusem byl opravdu milý personál a příjemná atmosféra. Vracet se sem už nemusíme, ale byl to nový zážitek a zkušenost.

TIP: Můžete narazit na restauraci s nálepkou Michelin Guide např. 2014 – koukněte přímo do online průvodce, který Vám ukáže, zda podnik v průvodci zůstal či nikoliv.

Více o restauraci včetně aktuálního jídelního lístku najdete na jejích stránkách zde.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *